Зміст

Допоможемо з офіційним оформленням в Італії

Українці в Італії - 3 факти, які варто знати про роботу та життя

Українці в Італії - 3 факти, які варто знати про роботу та життя

Відповідно до відкритої статистики посольства України в Італії, українці становлять 6,3% всіх громадян, а також становлять четверте місце серед громад на території такої країни, як Італія. Якщо говорити за показниками статі, то переважна кількість – це жінки, а якщо звертати увагу на вік, то більша частина – це люди віком 50+років. 

Українців в Італії багато, і є безліч сімей, які вже тут адаптувались, живуть тут довгий час, мають правовий статус і почувають себе чудово, зберігаючи свою культурну ідентичність та підтримуючи зв’язок як з Україною, так із земляками із неї.  Ця кількість українців, беззаперечно, збільшується, проте багато із громадян вагаються щодо переїзду, адже задаються такими питаннями, як житло, робота, а також адаптація. Це дійсно непросто – змінити кардинально своє життя і почати його з чистої сторінки в зовсім новому для себе місці.

Проте, все набагато легше, ніж здається. І в цій статті сьогодні я вам це доведу.  Українці в Італії – розкажу про три основні аспекти життя для огляду: робота, життя та особливості адаптації в Італії. На що варто звернути увагу, який досвід проживають українці тут та як почувають себе зараз. 

Українці в Італії та робота для них

Українці в Італії: як з роботою?

Пропозицій роботи для вас, якщо ви українці в Італії є багато, проте складним залишається лише вибір

Якщо ви зайдете в пошукову систему Google і заб'єте "робота для українців в Італії", або "українці в Італії робота" - у вас буде 100500 варіантів на абсолютно різних платформах: це і ОЛХ, і Facebook, і Jooble, і Youtube, і навіть Instagram. Вибір для українців просто необмежений - здається, обирай що хочеш. Проте як знайти хорошу роботу для українців, почитати відгуки, зрозуміти, чи варто тобі туди їхати, щоб працювати чи ні - розповідаю нижче.

Українці в Італії та робота для них

Що ви повинні знати про ринок праці для українців в Італії?

Насправді, роботи в Італії вистачає, адже це країна, що розвивається постійно, тримає свій статус, тож завжди потребує нової і нової робочої сили.

Проте, не все так просто, як здається на перший погляд, адже кількість претендентів на робочі місця (особливо, іноземців) зростає теж, тому знайти самостійно роботу в Італії – це задача із зірочкою, адже бажаючих багато, і потрібно знати, як отримати хорошу роботу з хорошими умовами. 

З чого розпочати своє працевлаштування в Італії?

Спочатку вам варто знайти фірму/компанію/організацію, яка може дати вам роботу, тобто свого роботодавця. Для цього у вас є можливість і отримати послуги кадрових агентств, і спробувати пошукати самостійно (через пошукові мережі або місцеві пабліки). 

Проте, ми рекомендуємо, якщо вже і шукати самостійно, то орієнтуватись на відгуки від українці в Італії, або ж від ваших знайомих, якщо вони вже працювали або зараз працюють в Італії. Найкращий спосіб знайти роботодавця – спитатись поради, і це вам точно зможе полегшити та допомогти у пошуку. 

Які сфери найбільш затребувані в Італії?

Відповідно до міжнародних кадрових агенцій, найбільший попит в серед професій в Італії має такий ТОП: будівельник, далекобійник, інженер, няня, доглядальниця, програміст., збирач урожаю, спеціаліст у сфері туризму, вчитель англійської мови.

Як з точністю до 99,9% знайти хорошу роботу, якщо ви українці в Італії?

Насправді, з підвищенням кількості українців в Італії зростає і їх правова підтримка та супровід у працевлаштуванні. Моя рекомендація – знайти хорошу компанію, яка займається працевлаштуванням українців закордоном (або ж саме в Італії) і звернутись за допомогою саме до них.

Таким чином, ви відразу позбуваєтесь таких ризиків, як: недобросовісні роботодавці, важкі або непередбачувані умови праці, невиплати за роботу (тобто основні ризики всіх українців закордоном, які шукають роботу).

Компанія Studio Zakon має досвідчених юристів та адвокатів, які вже 20+ років спеціалізуються на офіційному оформленні та працевлаштуванні в Італії. Тому, просто почитайте відгуки від наших клієнтів і звертайтесь за консультацією – ми допоможемо з усім оформленням на роботі від А до Я. 

Все про житло українцям в Італії

Українці в Італії: все про проживання

Від в'їзду до отримання житла/проживання, якщо ви прибули, як українці в Італії

При вашому прибутті до Італії вам потрібно зробити декілька речей: протягом 8 днів після в’їзду варто повідомити місцеві органи поліції про своє прибуття. Далі вам варто звернутися щодо розміщення в муніципалітет або у префектуру міста для отримання тимчасового прихистку. Але що робити далі, щоб отримати посвідку, яка дозволяє законно проживати в Італії?

Все про житло українцям в Італії

Взагалі, після в’їзду в Італію, у людини є ще можливість перебувати в країні 90 днів (це за правилами шенгенської зони), проте в період 180-денного періоду. Але, якщо ви бажаєте залишитись далі, то варто оформлювати посвідку на проживання. 

Українці в Італії часто шукають відповідь на питання, що таке ця посвідка на проживання та як її отримати. Посвідка на проживання в Італії – це такий документ/дозвіл, який дає людині можливість законно проживати в Італії більше трьох місяців. Як її отримати – це варто звертатись до спеціалістів у цій справі, які можуть легко з цим допомогти, але спершу давайте розберемо підстави для її отримання:

  • Одруження або поновлення сім’ї (неочікувано, але факт, що комуни в Італії оформлюють сімейну посвідку на проживання не тільки для офіційно зареєстрованого подружжя, а й для співмешканців);
  • Навчання у вищому навчальному закладі (це студентська віза, і її легко може отримати молодь до 30 років при вступі до ВНЗ);
  • Віза-D «Residenza elettiva» ( тут варто мати пасивний дохід від 31 тис. євро для кожного члена родини на рік, а також придбати/орендувати нерухомість не менше ніж на рік);
  • Віза типу D «Lavoro autonomo» (варто відкрити своє представництво в Італії);
  • Віза для інвесторів (потрібно вкласти 500 тис. євро в нову компанію, стартап);
  • Посвідка на проживання для топ-менеджерів (необхідно працювати в італійській компанії та мати з/п рівну чи втричі більшу за мінімальний річний дохід, що встановлюється для італійців);
  • Стартап віза (видається, якщо ви українці в Італії, які відкрили тут інноваційне підприємство);
  • Тимчасовий захист або політичний прихисток (українці в Італії , які були змушені покинути Україну після 24 лютого 2022 року, а також українці в Італії, які на цій території до 24 лютого 2022 року та тепер не можуть повернутися додому).
  • Посвідка для батьків, які мають неповнолітніх дітей.

Українці в Італії та їх адаптація

Українці в Італії: адаптація та соціальна підтримка

Медична допомога, допомога з роботою та освітою в Італії: україці в Італії

Для того, щоб адаптуватись в іншій державі потрібен час, а також зрозуміти, куди звертатись у разі певних соціальних проблем та питань. Італійська держава надає соціальну допомогу тим українцям, які потребують тимчасового захисту, і це все у таких сферах, як робота, медицина, освіта і так далі. Проте, ця допомога походить від різних органів, тому в цьому варто орієнтуватись, щоб швидше адаптуватись у новій країні.

Українці в Італії та їх адаптація
  • Допомога у медичній сфері:

Коли ви вже подали заяву на посвідку для тимчасового захисту, ви маєте право обслуговуватись у справах медицини на рівні місцевих жителів. Для цього вам варто звернутися до місцевого органу охорони здоров’я (ASL – Azienda Sanitaria Locale) у вашому районі проживання, де ви зможете записатись до фахівця і отримати професійну допомогу. 

  • Українці в Італії і допомога у роботі:

Після отримання документу для тимчасового захисту, у вас є право працювати в Італії. І тут ви можете обирати: працюйте на себе, працюйте як найманий працівник або ж на постійній, або ж на сезонній роботі. Також у вас є чудова можливість відвідувати професійні курси, проходити стажування, а ще брати участь у програмах працевлаштування. А якщо вас цікавить якась конкретна зайнятість (наприклад, робота далекобійником в Італії), то ви можете звертатись до Studio Zakon і отримати повний супровід при працевлаштуванні з хорошою платою та умовами.

  • Допомога з житлом:

Якщо у вас немає власного житла, то держава запропонує кілька варіантів розміщення: у центрах надзвичайного прийому (CAS); через Систему прийому та інтеграції (SAI); у тимчасовому житлі (готелях, хостелах чи релігійних закладах); у приватних осіб, які готові прийняти українців у себе вдома для проживання.

Питання українців в Італії

Що дає статус біженця в Італії?

Статус біженця в Італії визначає вас як особу, яка отримала політичний прихисток в Італії.  Будучи біженцем в Італії, ви маєте право працювати впродовж всього терміну процедури надання притулку.

Після присвоєння вам статусу біженця або особи, що потребує додаткового захисту, ви отримаєте дозвіл на проживання. З цим дозволом ви маєте право працювати в Італії, а з допомогою знайти роботу в Італії вам може знадобитись команда юристів та адвокатів з 20+роками практичного досвіду – Studio Zakon.

У 2024 році для комфортного життя родини з трьох осіб в Італії необхідно розраховувати на щомісячний бюджет від 2 800 до 3 500 євро у невеликому місті  та від 3 500 до 4 500 євро у великих містах, таких як Рим чи Мілан.

Українці в Італії можуть мати таку середню заробітну плату:

  • працівники на фермах, офіціанти та прибиральники – 800-1200 євро на місяць;
  • фотографи – 1000-2000 євро;
  • водії таксі – 1000-1500 євро.
  • будівельники – 1200 євро.
Кращим місцем для життя в Італії в цьому році визнано автономний регіон Трентіно-Альто-Адідже (гірська область) на півночі країни та його столиця – місто Тренто. На другому місці розташувалось місто Больцано (місто, що поєднує в собі мікс італійської привітності з австрійською точністю) – переможець минулого року, яке також входить до регіону Трентіно-Альто-Адідже.

Українці в Італії найбільше знаходяться за таким рейтингом:

  1. Регіон Ломбардія: 54.295 осіб ( 22,7% від загальної кількості українців).
  2. Регіон Кампанія: 43.589 (18,2%). 
  3. Регіон Ємілія-Романья: 32.941 (13,8%).
  4. Регіон Валле д’Аоста, де проживають всього 254 громадянина України (0,1%).